Yukarı
fito konsantre

Yaşlanma Karşıtı Etkili Güneş Kremi

Antioksidan Etkili Güneş Koruma Kremi

50 ml

1000 TRY 300 TRY

Ultra hafif yapısıyla cildi nemlendirirken aydınlık görünüm sağlayan , anti-aging etkiye sahip yüksek korumalı güneş koruması sağlar.

- +

Açıklama

• Antioksidan etkili güneş koruma kremi, Cildi UV kaynaklı DNA hasarına karşı korur.
• Nemlendiren, aydınlatan ve anti-aging etkiye sahip yüksek korumalı güneş koruyucudur.
• İçeriğinde yer alan meyan kökü ekstresi ile güneş, yaş gibi değişik sebepler ile ortaya çıkan koyu cilt lekelerinin hafifletilmesi ve güneşe bağlı olarak artışının engellenmesine yardımcı olur.
• İçeriğinde ki akgünlük ağacı ekstresi ile yaşlanma karşıtı anti-aging etki sunar.
• Kremsi yapıda olup, SPF 50 düzeyinde UVA ve UVB’ ye karşı mineral güneş koruyucu filtreler içermektedir. Cildi besler ve neminin korumasını sağlar.
• Hassas dâhil tüm cilt tiplerinin kullanımı için uygundur.
• Antioksidan etkili güneş koruma kremi, paraben ve sülfat içermez.
• Airless ambalajdadır.

Temizlenmiş ve nemlendirilmiş yüz ve boyun bölgesine uygulanır. Mutlaka nemlendiricilerden sonra uygulanmalıdır. Güneşe maruz kalma süresine göre Advanced UV Protection System SPF 50′ nin uygulama sıklığı artırılabilir.

SIKÇA SORULAN SORULAR
İçeriği inorganik bileşenlerden meydana gelen güneş kremi çeşitleri sizi güneşin cildinize vereceği ya da verdiği hasarlardan korur. UV güneş ışınlarını dağıtarak UV ışınlarının cilde zarar vermesini önler. Güneş kremi markası çeşitleri içeriklerinde genel olarak titanyum dioksit ve çinko oksit bulundurur. Bu içerik ise büyük oranda olası yan etkilerini önler aynı zamanda ciltte iltihaplanma da yapmaz. Güneş kremlerinin çoğu hassas ciltlere ve hamile kadınlara uygun olarak üretilir. Kullanacağınız organik içerikli kimyasal filtreli güneş koruyucu çeşitleri ise organik içeriklerle kimyasal bileşenleri kombine eder UV ışınlarını emer. Organik içerikli güneş kremi çeşitleri diğer güneş kremlerine göre UV ışınlarına göre daha etkilidir.
Geniş kremi güneşten gelen UV-A ve UV-B ışınlarının vereceği zarar karşı koruyucu bir katman oluşturur. Güneş ışınlarının cilde verdiği kalıcı ve geçici hasarların giderilmesini ve önlenmesini sağlar. Bu hasara ise foto yaşlanma denir, buna bağlı olarak ise foto yaşlanmayı da önler. Güneş ışınlarından kaynaklanan lekelerin de giderilmesi ve oluşmamasını sağlar. Güneş ışınları ya da çevre koşullarından dolayı oluşma riski olan cilt kanserine karşı koruyucu bir etki yaratır. Güneş kremi cildinizin hasar görmesini, erken yaşlanmasını lekelerin oluşumunu engeller. Cildiniz daha sağlıklı kalır ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Birçok cilt hastalığına karşı da önlem almış olursunuz.
Güneş kremini dışarı yani güneşe çıkmadan 20-25 dakika evvel uygulamalısınız. Ne çok ne de az alacağınız güneş kremi uygulayacağınız bölge için ortalama bir çay kaşığı miktarında olmalıdır. Cildinize masaj yaparak uygulayabileceğiniz bu kremi güneşe maruz kalma ihtimali olan yüz, boyun, bacak, kol gibi bedeninizin tüm bölgelerine uygulayabilirsiniz. Ayrıca önemli bir diğer nokta ise güneş kremini cilt tipinize uygun olarak seçmenizdir. Kreminizi ise 1 buçuk 2 saat içinde yenilemelisiniz. Yüzünüz için uygulayacağınız güneş kremi esnasında dudaklarınızı da ihmal etmemeniz önem teşkil etmektedir.
Nem oranı dengesiz olan yağlı ciltler için özel bakım ürünleri üretilmektedir. Yağlı ciltler için güneş kremi ise cilt tipinden kaynaklı akneli ve sivilceli ciltler için formalizme edilmektedir. Yağlı cilt tipinize uygun güneş kremi sayesinde parlak bir cilt görünümünden uzaklaşabilirsiniz. Bu kremler genellikle su bazlı ve diğer güneş kremlerine göre daha akışkan bir yapıya sahip olurlar. Bu sayede gözenekleri tıkamaz ve cildinizin kremi daha iyi emerek koruyucu özelliğinin artmasını sağlar.
Güneşe karşı daha hassas olan alerjik yapılı cilt tipleri daha hassas bir yapıya sahip olurlar. Bu cilt tipleri sıcaklıktan ve UV ışınlarından diğer cilt tiplerine göre daha çok etkilenirler. Isı ve güneş ile beraber küçük kan damarlarının yaşadığı genişleme ile yüzde yoğun bir kızarıklık meydana gelebilir. Bu yüzden cilt daha yorgun ve hasta bir görünüme sahip olabilir. Güneş kremi cildi bu görünümden uzaklaştırır. Kullananlar tarafından ise yüksek koruyucu güneş kremlerinin seyahat özgürlüğü tanıdığı yorum olarak yapılmıştır.
Çoğunlukla yağlık ciltler veya karma ciltler için üretilen su bazlı güneş kremleri cildin yağlanmasını önler. Bu sayede aynı zamanda sivilce ve akne oluşumunu da önlemiş olur. Yağlı cilt tipine uygun olan su bazlı güneş kremleri daha hafif bir yapıya sahiptir. Cildin nem oranını dengeler, yağlandırmaz ve aynı zamanda cildi güneşin zararlı UV ışınlarından korur. Cildin güneşten kaynaklanabilecek hasar oluşumunu da önler ve koruyucu bir katman görür.
Yağlı ciltler için üretilen ürünlerin yanı sıra kuru cilt tipleri için üretilen ürünler cildi güneş ışınlarından korurken aynı zamanda cildi nemlendirir ve kuru yapısını yok eder. Yeni nesil güneş kremlerini ise her cilt tipinin kullanabileceği şekilde üretiliyor. Özellikle hassas cilt yapısı için uygun olan bu kremler cildin pul pul dökümünü de önleyip aynı zamanda daha sağlıklı bir görünüm kazandırıyor.
Güneş kremi fiyatları güneş kremi markası çeşitlerine, güneş kremi özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Faktör oranına göre de değişiklik gösteren güneş kremlerini satın almadan önce öncelikle cilt tipinize uygunluğuna ve içeriğine dikkat etmenizi öneririz. Güneş kremi kullananlar ise güneşe maruz kaldığı süre boyunca güneş kremlerini 2 3 saatte bir yenilemelidir. İyi bir araştırma ile cilt tipinize göre uygun fiyatlı güneş kremi bulmanız da mümkündür. Unutmayın ki en kaliteli güneş kremi cilt tipinize en uygun olan güneş kremidir.
Cilt tonunu eşitleyici özelliğe sahip olan renkli güneş kremleri cilt lekeleri olan kullanıcılara tavsiye edilmektedir. Renkli güneş kremi içerisinde hafif/orta/yüksek dereceli fondötenler yer almaktadır. İhtiyacınıza göre tercih yapabilmektesiniz. Aynı zamanda cilt kapatıcılığı için ekstra bir makyaj malzemesi kullanmanıza gerek kalmayacak, cildinizi güneş ışınlarından koruyabilecek ve nemlendirebileceksiniz.
Karma ciltler için üretilen güneş kremi çeşitleri aynı zamanda her cilt tipi tarafından kullanılabilecek güneş kremleridir. Cildinizin kuru bölgelerini nemlendirirken yağlı bölgelerinin ise gözeneklerini tıkamaz. Bununla beraber cildinizi olası güneş hasarlarından ve UV ışınlarından korur. Güneşten kaynaklı cilt kızarıklarını ve lekelerini önler.
Akneli ciltler için en uygun güneş kremi yağlı ciltler için üretilen güneş kremleridir. Çünkü bu kremler cildi yağlandırmazken aynı zamanda cildi güneş ışınlarından korur ve daha çok yara oluşumunu engeller. Yağlanma önleyici olduğu için ise daha fazla akne oluşumunu engeller. Cildin nem oranını dengeler, cildi eşitler ve besler; böylelikle cildin daha sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Eğer yağlı bir cilt tipiniz var ise sizin için en güzel güneş kremi en hafif ve organik yapıya sahip olanı olacaktır.
Mineral filtre aslında güneşi yansıtma anlamına gelmektedir. Güneşi yansıtma özelliğindeki güneş kremleri içeriğinde yer alan etkin maddeler sayesinde cildi güneşin zararlı UV ışınlarının cilde temas etmeden yansıtılması için koruyucu bir rol alır. Bu rolü üstlenen katmanlar ise mineral yapıda oldukları için bu güneş koruyucu kremlerin adı mineral filtreli güneş kremi olarak geçmektedir. Aynı zamanda organik içeriklere sahip oldukları için cildi kimyasal ve yapay maddeler uzak tutar. Gücünü doğadan alır. Bu kremlerin içeriğinde ise genellikle çinko oksit ve titanyum dioksit maddeleri yer alır. Aşırı hassas ve kızarıklık problemi yoğun olan cilt tiplerinin ise mineral filtreli güneş kremi kullanılması önerilmektedir.
Hiçbir güneş kremi tam koruyucu özelliğe sahip değildir. Fakat 50 faktör güneş kremi yüzde 97 koruyucu özelliğe sahip olarak en etkili güneş kremi çeşitlerinden biridir. 50 üstü güneş kremleri ise 50+ olarak ifade edilmesine Dünya Sağlık Örgütü tarafından karar verilmiştir. Maksimum faydayı görebilmek için ise bu güneş kremini 2 saatte bir yenilemeniz gerekmekte aynı zamanda uygun kıyafetler ile dışarıya çıkış saatlerinizi organize ederek desteklemeniz gerekmektedir. En iyi güneş kremi ise cilt tipinize uygun güneş kremidir.
30 faktör güneş kreminin güneşte koruyucu oranı ortalama yüzde 90 olarak bilinmektedir. Kremlerin faktör oranın cilt hassasiyetinize, bir dermatolog görüşüne göre karar vermeniz önerilmektedir. Uzmanlar tarafından ise bu güneş kremlerinin uygun şartlar sağlanarak kullanılmasının önem teşkil etmektedir. Güneşlenme planları yapılan tatil zamanları için değil ama günlük kullanım için normal cilt tipleri için daha uygundur.
X
Hoşgeldiniz
Epique Online Danışmanına Sorun

Parolayı Sıfırla