Yukarı
fito konsantre

Peeling Jel, Vücut Peeling, Yüz Peeling

Anasayfa  /  Mağaza  /  Peeling Jel  /  Canlandırıcı Peeling Jel

Canlandırıcı Peeling Jel

100 gr

500 TRY 150 TRY

%98 doğal içerikli jel bazlı peeling, ölü cilt katmanlarını ciltten nazikçe uzaklaştırmak için formüle edilmiştir.

Stokta yokAçıklama

• Ultra saf bitkisel içeriklere sahip canlandırıcı peeling jel, hızlı ve nazikçe ölü hücre katmanlarının ciltten atılımını sağlar.
• Cildi arındırır, yumuşatır, cilt dokusunu pürüzsüzleştirir ve aydınlatır.
• Jel formunda olup ciltte hassasiyete neden olmaz.
• Hassas dâhil tüm cilt tiplerinin kullanımı için uygundur.
• Paraben ve sülfat içermez.
• Airless ambalajdadır.

Hafif nemli yüz bölgesine haftada 1 ya da 2 kez uygulanmalıdır. Jel yapısında olan ürünü, yüz bölgesine yedirerek dairesel hareketlerle masaj yapılmalıdır. Granül halinde topaklaşana kadar masaja devam edilmelidir. Ardından bol suyla durulanmalıdır.

SIKÇA SORULAN SORULAR
Vücudun belirli bölgelerinde pul pul dökülmeler görülebilir. Bu durum cildin yeterli kadar nemlendirilmemesi, aşırı dar kıyafetler giyilmesine bağlı olarak cildin yıpranması veya cildin ölü derilerinden arındırılmamasından kaynaklanır. Bu durum genellikle bacaklar, kollar ve bel çevresinde görülmektedir. Vücut peelingi bu sorunların giderilmesi için kullanılan kozmetik ürünlerdir. Çeşitli meyve aromalandırmalarına sahip olabilirler. Bu sayede uygulama kısmında kişiye zevk verip cildin güzel kokmasını sağlarlar. Vücut peelingi, bahsedilen bölgelere dairesel hareketler yapılarak uygulanır ve ardından ılık su ile peelingten cilt arındırılır.
Yüz peelingi, yüzdeki gözeneklerde biriken kirleri temizlemek ve cildi ölü hücrelerden arındırmak için kullanılır. Bu sayede cilt daha sağlıklı ve parlak görünür. Gün içerisinde yüzde biriken kirlerin uzaklaştırılması ile cilt gözenekleri derinlemesine temizlenir ve rahatlar. Bu sayede siyah nokta oluşumu ve sivilce oluşumunun önüne geçilebilir. Kirlerden ve siyah noktalardan arınan cilt hafifler. Ölü hücrelerden arındırarak veya ölü derilerin dökülmesini sağlayarak cilde ihtiyacı olan canlılığı kazandırır. Ölü derilerden arınan ciltte renk bütünlüğü oluşturur. Yüzünde lekeler bulunan kişiler için düzenli olarak yüz peelingi uygulaması önerilmektedir. Genellikle alın, çene ve burun kenarlarında oluşan yağ, kir ve ölü deri birikimini gidermek için kullanılır.
Cilt bakımı ve organik ürünlerle ilgilenen kişiler genellikle Şeker peelingini tercih etmektedir. Scrup peeling türlerinden biri olan şeker peelingi, şeker kullanılarak hazırlanmış doğal peeling ürünleridir. Şekerin kendine has sertliği ve pütürlü yapısı ile ciltteki ölü derilerin soyulması sağlanır. Bu işlem cilde zarar veren bir işlem olmamakla birlikte piyasada rahat uygulama imkanı sunan çeşitli şeker peeling ürünü mevcuttur.
Maske şeklinde uygulanabilen peeling ürünleridir. Cildi hem nemlendirmek hem de kir ve ölü hücrelerinden arındırmak için kullanılır. Nemli cilde peeling maskesi sürülerek ürün üzerinde yazan uygulama talimatı kadar maske ciltte bekletilir. Ardından ılık su yardımı ile dairesel hareketler yapılarak yüz yıkanmaya başlar ve cilt maskeden arındırılır. Bu sayede cilt hem temizlenir hem de derinlemesine nemlenir. Cilt tipine uygun maske seçimi yapılmaya özen gösterilmelidir.
Scrup peelingi, şeker veya tuz gibi doğal içeriklerden oluşan bir peeling yöntemidir. Bazı ürünler veya fırça şeklindeki aparatlar kendiliğinden tuz veya şeker kombinasyonlarını barındırır. Normal peelingler içerisinde kimyasal maddeler bulundururken scrup peeling tamamı ile organiktir. Scrup peeling bir eksfoliyasyon işlemidir. Bu işlem ile cildin en üst yüzeyindeki ölü deriler (ölü hücreler) çıkarılır. Scrup peeling ölü deriden oluşan bölgeye dairesel hareketler ile uygulanır. Cildi tahriş etmeden ölü hücrelerin ciltten uzaklaştırılması ve canlı hücrelerin yeterli nem ve havaya ulaşabilmesi sağlanır. Böylece cilt daha canlı ve sağlıklı görünür.
Etkili bir peeling uygulaması için cilt tipine en uygun olan peeling ürünü tercih edilmelidir. Ürün üzerinde yazan kullanım şekli ve kullanım sıklığına dikkat edilmeli ve önerilen şekilde uygulanmalıdır. Bu uygulama yöntemleri ürüne göre değişmektedir. Genelde peeling ürünleri haftada bir iki kez veya her gün uygulanmaktadır. Peeling uygulamaları tamamlayıcı ürün ve uygulamaları da beraberinde getirir. Genellikle uygulama sonrasında cildin nem dengesini sağlamak ve açığa çıkan canlı deriyi beslemek için nemlendirici ve besleyici cilt bakım kremleri ile peeling uygulaması desteklenmelidir.
Kuru cilt tipleri için peelingin asitlik düzeyine dikkat edilmelidir. Genellikle cilt bakım ürünlerinin ph değerlerinin 5.5 değerleri arasında olması önerilmektedir. Asidik ürünler cildi daha fazla aşındırabildiğinden özellikle kuru cilt tipine sahip kişilerde istenilenden daha fazla cilt dökülmesi oluşumuna sebep olabilir. Bundan dolayı kuru cilt tipine sahip kişilerin seçecekleri peeling ürünlerinde ekstradan nemlendirici özellik bulunmasına özen gösterilmelidir.
Bacaklar sürtünmeye veya dar kıyafetler giyimine bağlı olarak yüzden sonra en çok ölü deri bulundurmaya yatkın bölgedir. Birçok kişide bacak bölgesinde pul şeklinde cilt dökülmeleri olabilir ve nemlendirici kullanmaya rağmen bu durum geçmeyebilir. Bu noktada düzenli olarak bacak peelingi uygulanması önerilmektedir. Bu sayede bacak ölü derilerinden arınarak canlı ve pürüzsüz bir dokuya kavuşur.
Kimi bölgesi yağlı kimi bölgesi kuru cilt tiplerine karma cilt tipi denir. Bu tür cilt tipleri için kozmetik ürünler özel olarak üretilmiştir. Karma ciltler için olan peelingler hem ciltteki ölü hücrelerden arınma işlemi hem de cildin nem ve yağ dengesini sağlama üzerinde etkilidir. Bu sayede cilt bütünlüğü oluşumu sağlanır. Kişi canlı bir cilt görünümüne ve sağlıklı bir cilde sahip olur.
Hassas cilt tipine sahip olan kişiler için granülsüz peeling ürünleri önerilmektedir. Bu tür peelingler aşındırıcı minik parçalar içermeyen ürünlerdir. Jelimsi bir kıvamda olup su ile birleştiğinde cilt üzerinde bir krem dokusu oluşturur. Bu doku dairesel hareketlerle ılık su yardımı ile yıkanır. Bu işlem sırasında cilt tahriş olmadan ölü hücrelerinden ve kirlerden arınır.
Yağlı cilt tipleri sivilce oluşumuna yatkın cilt tipleridir. Bu tür ciltlerde yağlı ciltler için özel olarak üretilen peeling ürünleri kullanılması önerilmektedir. Düzenli kullanım ile cildin yağlı bölgelerinde yağ ve nem dengelenmesi sağlanır. Hem cildi temizleme hem de cilt yağını dengeleme üzerindeki etkileri ile sivilce oluşumunun önüne geçilebilir.
X
Hoşgeldiniz
Epique Online Danışmanına Sorun

Parolayı Sıfırla