Yukarı
Image Alt

Epique

Anasayfa  /  Blog   /  Cilt Bakımı Faydaları, Düzenli Cilt Bakımı Yaptırmanın Faydaları

Cilt, sahip olunan en önemli organlardan biridir. Vücudu, zorlu hava koşullarının olumsuz etkilerinden, enfeksiyonlardan ve toksik maddelerden korumak gibi önemli görevleri vardır. Bu nedenle ona iyi bakmak, genel sağlık için oldukça kritik bir gerekliliktir. 

Cilt bakımı sadece güzellik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha sağlıklı görünmede ve hissetmede de etkilidir. Cilt her zaman güneşe ve çevresel kirleticilere maruz kalır. Bu durum ise hasarlara yol açabilir. Bu sebeple düzenli yapılan cilt bakım rutini önemlidir. Cilt bakımına erken yaşlarda başlamak da daha iyi sonuçlar elde etmeye destek olur.

Cilt Bakımı Faydaları

Hormonlar, yaş ve çevresel faktörlerin tümü cilt problemlerinin artmasında rol oynar. Yağ bezeleri, tahriş, sivilceler, kırmızı ve koyu lekeler hayatın çeşitli dönemlerinde ortaya çıkabilir. Düzenli cilt bakımı ise, bu tür cilt sorunlarının oluşmasını engelleyebilir.

Yaş ilerledikçe cilt, gücünü ve elastikiyetini kaybetmeye başlar. Genç yaşta doğru belirlenen günlük cilt bakımı rejimine sahip olmak yaşlanmanın etkilerini yavaşlatmaya yardımcı olur.  Düzenli olarak temizleme, ölü hücrelerden arındırma, nemlendirme ve güneşten koruma ile cildin gücünün ve elastikiyetinin yeniden kazandırılmasına destek olunabilir. Günlük olarak yıkamak gibi basit alışkanlıklar edinerek, cildin gün boyunca yüzeyine yerleşen mikroplardan, ölü derilerden ve diğer zararlı bakterilerden uzak kalması sağlanabilir.

Yaşlanma belirtilerini tamamen ortadan kaldırmak imkânsız olsa da erken yaşlarda cilt dengesini korumak için günlük cilt bakımı uygulamaları oluşturmak faydalıdır. Cilde gereken bakımın yapılması lekeler, göz altlarındaki koyu halkalar gibi birçok sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olur. Yumuşak, mutlu bir cilt hissi güne başlarken büyük bir özgüven artışı sağlar. Uzun veya stresli bir günün ardından öz bakım için kendine zaman ayırmak ve cit bakımı uygulamak doğru bir harekettir. Özel bir yüz maskesi kullanmak veya yeni cilt ürünlerini denemek için zaman ayırmak sadece stres seviyesini azaltmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda cilde birçok ekstra fayda da sağlar.

Düzenli Cilt Bakımı Faydaları

Eve döndüğünüzde ne kadar yorgun olursanız olun günlük, düzenli cilt bakımı rutinine bağlı kalmanın birçok faydası vardır. Bunlar aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

  • Cildin parlak ve iyi durumda kalması önemlidir. Etkili bir rutin, kızarıklık, akne önlemeye, kırışıklıkları gidermeye, yaşlanma belirtilerini yavaşlatmaya ve cildin en iyi şekilde görünmesini sağlamaya yardımcı olur.
  • Kendine güveni artırır. Çünkü insanlar iyi göründüklerinde çok daha iyi hissederler.
  • Düzenli uygulanan cilt bakım aşamaları, cildin sağlıklı ve taze kalmasına destek olur. Bu da tüm bünyeyi her açıdan sağlıklı tutar.
  • Cilt bakımını belirli bir rutinde yapmaya devam etmek, ileride oluşabilecek büyük hasarları önler. 
  • Diğer sağlık rutinleri ile birleşerek genel olarak fark yaratan sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemeye teşvik eder.

Profesyonel Cilt Bakımı Faydaları

Cilt, insanların sizinle tanıştıklarında gördükleri ilk şeydir. Bu nedenle, onunla ilgilenmek önemlidir. Kendin yap bakım ürünleri bazı durumlarda başarı sağlasa da, aynı karışımı deneyen farklı cilt tipine sahip kişilerde farklı sonuçlar yaratabilir. Cilt yapısının çeşitleri farklı olduğu için yüz bakımı da aynı olmamalıdır.  Aynı zamanda belirli bazı sorunlara sahip ciltler özel çözüm yollarına başvurmayı gerekli kılar. Bu anlamda tanı konmuş akne, rosacea, dermatit gibi rahatsızlıklar söz konusu ise, sağlıklı bir cilde kavuşmanın tek yolu profesyonel bir yüz bakımı ve doğru tedavidir.

Medikal anlamda yapılan profesyonel cilt bakımı, yalnızca temizleme ve canlandırıcı etki yaratmakla kalmaz, aynı zamanda ciltteki sağlıklı hücrelerin büyümesini ve düzenli dolaşımı teşvik eden bileşenleri de içerir. En etkili yöntemlerden biri olan HydraFacial, birden çok adım içeren bir yüz bakımıdır. Üç aşamalı HydraFacial, derinlemesine cilt temizlemeye, peeling yapmaya ve nemlendirmeye yardım eder.  Profesyonel bu uygulama, kuruma, yaşlanma etkileri ve akne gibi çok çeşitli cilt sorunlarının tedavisine destek olur. Uygulamayı yaptıranlar incelendiğinde işlemin cilt yapısını ve farklı cilt rahatsızlıklarını iyileştirmede sağladığı katkı dikkat çekici niteliktedir. HydraFacial kullanıcı yorum yazıları, öncesi sonrası sonuçlarının gözle görülür herhangi bir tahriş belirtisi olmadan hemen fark edildiğini gösterir.

İyi bir cilt bakım rutini için kullanılan doğru ürünler, etkili sonuçlar elde etmeyi sağlar. Yanlış ve yeterli kaliteye sahip olmayan ürünler ile yapılan yanlış bakım uygulamalarının ise, cilde çeşitli zararları olur. Profesyonel cilt ürünleri ile yapılan bakımların fayda sağlamasının en önemli nedeni, bu ürünlerin en geniş yelpazede kullanıcı için en az seviyede riske sahip olacak şekilde hazırlanmasıdır. Bu ürünler, her cilt tipine uygun şekilde hazırlanır. Genellikle ayda bir kez profesyonel bir yüz bakımının yapılması önerilir. Çünkü cilt hücre dönüşüm döngüsü yaklaşık 28 gün sürer. Bu vücut bakımları için de geçerlidir.

20 yaşından sonra cildin kolajen üretimi her yıl %1 oranında azalır. Aynı şekilde cilt kalınlığında da her 10 yılda bir %7 oranında incelme görülür. 30’lu yaşlardan itibaren de vücut, kolajen üretimini eskisi kadar hızlı bir şekilde gerçekleştiremez. Ancak profesyonel cilt bakımı ile sağlıklı bir cilt yapısı sürdürmek mümkündür. Profesyonel cilt bakımının bazı faydaları şu şekilde belirtilebilir:

  • Düzenli yapılan profesyonel yüz bakımı, kolajen üretimini artırarak ince çizgileri, kırışıklıkları ve diğer erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmaya destek olur.
  • Cilt, gün boyunca kirlilik, mikroplar veya serbest radikaller gibi pek çok şeyle karşılaşır. Bu zararlı etkenler gözeneklere girerek cildin zarar görmesine neden olur. Profesyonel bir cilt bakımı gözenekleri açar ve derinlemesine temizler. Toksinleri uzaklaştırır, cildin çok daha pürüzsüz ve parlak olmasını sağlar.
  • Cildin sıkı ve eşit tonda kalmasına destek olur.
  • Akne ve toksinlerin neden olabileceği sorunları en aza indirir.
  • Cildin nemli ve dengeli kalmasına katkı sağlar.

Bunlar, cilt bakımı rutininize profesyonel yüz bakımı eklemenin başlıca faydalarından sadece birkaçıdır. Günlük cilt bakımı rutininiz ne kadar iyi olursa olsun, profesyonel bakım cildinizi bir sonraki seviyeye taşıyabilir. Ayrıca cildinizi doğru profesyonel ürünlerle korumak, sağlıklı bir cilde sahip olmanın anahtarıdır.

 

Senin için uygun EPIQUE ürünü hangisi?

X
Hoşgeldiniz
Epique Online Danışmanına Sorun

Parolayı Sıfırla