Yukarı
fito konsantre

Yüz Temizleme Köpüğü

Detoks Etkili Yüz Temizleyici Köpük

150 ml

450 TRY 135 TRY

Sabun içermeyen köpük temizleyici, cildi tahriş etmeden temizler,arındırır. Anında daha yumuşak ve parlak görünüm sağlar.

10 adet stokta

- +

Açıklama

• Benzersiz içerikleriyle cildi kurutmadan nazikçe ölü hücrelerden arındırır ve sonrasında kullanılacak ürünün etkinliğini arttırmak için cildi hazırlar.
• Sabun içermeyen detoks etkili yüz temizleyici köpük, ciltte oluşan günlük kiri, yağı, makyajı iritasyona neden olmadan derinlemesine temizler.
• Cilt dokusunu geliştirir ve aydınlatır.
• İçeriğinde ki deniz algleri cildi sakinleştirir, yatıştırır ve tazeler.
• Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur.
• Paraben ve sülfat içermez.
• Airless ambalajdadır.

Sabah ve akşam nemlendirilmiş cilde, hafif masaj yapılarak uygulandıktan sonra bol su ile durulanması önerilir. Ardından cilt bakım rutinleri kullanılmalıdır.

SIKÇA SORULAN SORULAR
Yüz temizleme köpüğü, gün boyunca kire, toza veya eldeki bakterilere maruz kalmış cildi tüm bu etkenlerden arındırır. Nemli cilde masaj yoluyla uygulanan köpük göz çevresine temas etmeyecek şekilde tüm yüze uygulanır. Ardından bol ılık su ile durulanır. Bu işlemin her gün günde bir veya iki kez (ürüne göre değişiklik göstermektedir) uygulanması önerilen uygulama şeklidir. Yüz temizleme köpüğü ile ciltte bulunan gözeneklerin temizlenmesi ve sürekli kir tutumuna bağlı olarak oluşabilecek siyah nokta ve sivilcelerin oluşumunun önüne geçilmesi sağlanır. Yüz temizleme jeli veya kreme nazaran köpük şeklinin tercih edilirliğinin fazla olmasının bazı sebepleri vardır. Köpük formülünün yumuşak, hafif ve kolay durulanabilir olması cilde hafiflik katar. Düzenli köpük kullanımı ile cildin ihtiyaç duyduğu nem sağlanır. Yüz temizleme köpükleri temel kullanım prensiplerinde iki ana kategoriye ayrılmaktadır. Makyaj temizleme köpüğü, makyaj arındırıcı, cilt temizleme köpüğü ise sadece cilt temizleme odaklıdır.
Makyaj temizleme köpükleri, genellikle gözlerde dahil olmak üzere yüz ve boyun bölgesinin her yerine rahatlıkla uygulanabilen ürünlerdir. Son dönemlerde formülleri vitamin ve mineraller ile desteklenerek cildi arındırırken besleme özelliği de kazandırılmıştır. Makyajlı cildin su ile nemlendirilmesi ardından yine masaj yoluyla tüm cilde uygulanması ve ardından ılık su ile durulanması şeklinde kullanılmaktadır. Özellikle göz makyajını silmekle uğraşmak yerine direkt olarak yıkamak isteyen kişiler için de oldukça uygun ürünlerdir. Markalar arasında makyaj temizleme köpüklerinin makyaj temizleme güçleri farklılık gösterebilmektedir. Genellikle makyaj temizleme köpükleri makyajsız günlerde cilt temizleme köpüğü olarak da kullanılabilmektedir. Bundan dolayı düzenli kullanımları ile cildin temiz ve ışıltılı görünümü olmasında destekte bulunurlar.
Cilt temizleme köpüğü, cildi gün boyunca biriken kirlerden arındırmak için tasarlanmıştır. Günde bir veya iki kez uygulanan köpükler cildi derinlemesine temizleyerek, cilt gözeneklerinin temiz kalmasını sağlar. Bu sayede siyah nokta veya sivilce oluşumu engellenmiş olur. Cilt temizleme köpükleri de yine nemli cilde masaj yolu ile uygulanır. Bazı cilt temizleme köpüklerinin göze temas etmemesi gerekir. Bu ürünlerin üzerinde yer alan kullanım talimatlarında göz uyarısı yer almaktadır. Makyaj temizleme köpüklerinden farkları başlıca bu kısım olabilir ancak asıl olarak bir fark daha yer almaktadır. Cilt temizleme köpükleri genellikle makyaj temizleme konusunda etkili olmayabilir. Özellikle göz makyajlarını sadece bölgeye dağıtarak, makyajın temizlenmek yerine akmasını sağlayabilir. Kullanılacak olan cilt temizleme köpüğü aynı zamanda makyaj temizleyici olarak da düşünülüyorsa alınan ürünün makyaj temizleme köpüğü olmasına özen gösterilmelidir.
Piyasada onlarca çeşit yüz temizleme köpüğü yer almaktadır. Kullanım rahatlıkları ve çeşitli ücretlere tabi tutulmaları ile birçok bütçeye uygun farklı ürünlere ulaşım olması cilt temizleme köpüklerine olan yönelimi arttırmaktadır. En iyi yüz temizleme köpüğü ile ilgili genel öneri Ph değerine yöneliktir. Ph değeri 5.5 değerlerinde olan köpükler tercih edilmelidir. Özellikle cildi günlük temizlemek adına kullanılacak olan ürünlerde, cildin her gün aynı ürünle temas edecek olması ürünün içeriğine daha çok dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatmalıdır. Cilt temizleme köpükleri cilt tipine göre farklı formülasyonlara sahip olabilir. Bundan dolayı cildiniz için en iyi temizleme köpüğünü seçerken cildinize en uygun olan (kuru ciltlere özel, yağlı ciltlere özel vb.) ürünü seçmek büyük önem taşır. Cilt beslenmeye ihtiyaç duyan bir cilt ise kullanılan nemlendirici ürünlere dikkat edildiği gibi yüz temizleme köpüğünün içeriğine de dikkat edilmelidir. Özellikle son dönemlerin popüler takviyelerinden olan E vitamini, ginseng vb. gibi ürünlerle zenginleştirilmiş ürünler cildi besleyici özelliklere sahiptir. Cildini temizlerken beslemek isteyen kişiler için ekstreler eklenmiş ürünlere öncelik verilmelidir. Son husus ise cilt temizleme köpüğünün nemlendirici etkili olmasıdır. Arındırma işlemi ardından cilt nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Yeterli miktarda nemlenmeyen cilt kırışık oluşumu ve buna bağlı olarak erken yaşlanmaya daha çok yatkındır. Bundan dolayı tüm kullanılan cilt ürünlerinde olduğu gibi yüz temizleme köpüğünün de nemlendirici özellik taşımasına dikkat edilmelidir.
Bir insanın cildi dış dünyaya yansımasıdır. Sağlıklı ve pırıl pırıl görünen bir cilt dışarıya karşı bir insanı daha güzel ve daha etkileyici kılar. Tüm bunların yanında asıl önemli olanı ise kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlar. Sağlıklı bir cilt için ise günlük yüz temizlemenin önemi oldukça büyüktür. Her gün yüz yıkamak temiz bir cilde sahip olmak için yapılması gereken ilk adımdır. Bu eylemle beraber uzmanlar günlük cilt temizliğinin daha etkili olabilmesi için cilt temizleme ürünleri kullanılmasını tavsiye etmektedir. Ürünlerle beraber gerçekleştirilen temizlik cildin kir ve lekelerden arınmasını sağlar. Ciltte bakteri oluşumu veya tutumunun önüne geçerek cilt sağlığını ve bütünlüğünü korur. Böylece cildin hep sağlıklı kalmasını sağlar. Yüz temizleyip cildi arındırırken cildi beslemek ve nemlendirmek de cildi yaşlanmaya karşı koruyan eylemlerden biridir. Temiz ve ihtiyacı olan kadar nemlenen bir ciltte kırışık oluşumu ve buna bağlı olarak yaşlanma belirtileri daha geç veya daha az görülebilir. Bu yetişkin kesim için önemli bir nokta iken ergenlik döneminde de cilt temizliği oldukça önemlidir. Temiz bir cildin sivilce oluşumu daha az olacağından ergenlik dönemindeki sivilce sorunları azaltılabilir.
X
Hoşgeldiniz
Epique Online Danışmanına Sorun

Parolayı Sıfırla