Yukarı
Image Alt

Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

ALCHEM EUROPE SA İSVİÇRE MERKEZ İSTANBUL MERKEZ ŞUBE sahibi olduğu ve işlettiği “ https://www.myepique.com.tr/internet sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Güveninizin önemini takdir ediyoruz ve bilgilerinizi nasıl topladığımızı, koruduğumuzu, paylaştığımızı ve kullandığımızı açıklamak için bu gizlilik politikasını (“Gizlilik Politikası”) sitemizin bir parçası olarak belirledik.

Siteyi kullanmanız, bu Gizlilik Politikasını kabul ettiğinizi ve açıklanan uygulamaları onayladığınızı göstermektedir. Kendiniz hakkında kişisel olarak tanımlayıcı bilgiler vermeden Siteyi ziyaret edebilir ve gezebilirsiniz. Ancak bu, bizden belirli özellikleri, ürünleri veya hizmetleri alma yeteneğinizi sınırlayabilir. Gizlilik Politikamızın şartlarını kabul etmiyorsanız, lütfen şirketimizin hizmetlerine ve siteye erişiminizi derhal durdurunuz.

En az on sekiz (18) yaşında olduğunuzu veya ülkenizin kanunlarıyla ve tüzükleriyle belirtilen reşit olma yaşına ulaştığınızı garanti ve beyan etmektesiniz. Siteyi kullanarak; asgari yaş koşulunu yerine getirdiğinizi, Gizlilik Politikasının içeriğini, anlamını ve etkisini tam olarak anlayabildiğinizi, Gizlilik Sözleşmesi’ni yapma ve bu şartlara bağlı kalmak için tam anlamıyla yetkin olduğunu beyan etmektesiniz.

Gizlilik Politikasının Geçerliliği 
Bu Gizlilik Politikası, Şirket tarafından sunulan hizmetler ile bağlantılı olarak toplanan kişisel bilgiler için geçerlidir. Buna çevrimdışı olarak, doğrudan pazarlama kampanyalarıyla, çekilişlerle, yarışmalarla, Sitemiz aracılığıyla çevrimiçi olarak, üçüncü taraf platformlarındaki markalı sayfalarda ve Şirket tarafından veya Şirket adına işletilen internet sitelerinde veya üçüncü taraf platformlarında ve uygulamalarında toplanan, erişilen veya kullanılan bilgiler dahildir. Bu Gizlilik Politikası, geçerli Sitenin kullanımı için kullanıcı ve Şirket arasında anlaşmaya varılan Kullanım Koşulları’nın bir parçası haline getirilmiştir.

Sınırlamalar 
Bu Gizlilik Politikası, kontrolümüzün dışındaki üçüncü taraf internet siteleri, platformları ve/veya uygulamaları/kaynakları (“Üçüncü Taraf Siteleri”) veya Site’deki bağlantıalrla eriştiğiniz Üçüncü Taraf Siteleri tarafından toplanan bilgiler ya da Üçüncü Taraf Sitelerindeki afişler, çekilişler ve sponsoru olabileceğimiz ya da katılabileceğimiz diğer reklamlar veya promosyonlar için geçerli değildir. Bu üçüncü taraf sitelerinin kendi gizlilik politikaları ve kullanım koşulları olabilir. Bu gibi üçüncü taraf sitelerini kullanmadan önce bunları okumanızı öneririz.
  
İzin 
Şirket, izninizin alınması mümkünse, izniniz olmadan kişisel bilgilerinizi toplamaz, kullanmaz veya ifşa etmez. Ancak, Site’ye erişerek ve kullanarak, Şirket’in kişisel bilgilerinizi bu Gizlilik Politikasına uygun olarak toplamasını, kullanmasını ve ifşa etmesini kabul etmiş olursunuz. Kişisel bilgilerinizi bu Gizlilik Politikasında bulunmayan amaçlar için kullanmamız gerekirse ayrıca izin vermenizi isteyebiliriz. Bu tür bir izin vermek zorunda değilsiniz ancak bu izni vermemeye karar verirseniz, belirli faaliyetlere katılımınız kısıtlanabilir. Ek izni verirseniz, bu Gizlilik Politikasının şartlarıyla herhangi bir çelişki olması durumunda, söz konusu iznin hükümleri geçerli olacaktır. Kişisel bilgilerinizin bu şekilde toplanmasını, kullanılmasını ve açıklanmasını kabul etmiyorsanız, lütfen Site’yi kullanmayınız veya Şirket’e herhangi bir kişisel bilgi vermeyiniz.
Site’yi kullanarak veya bize herhangi bir bilgi sağlayarak:

  • Site’nin Türkiye yasalarına tabi olduğunu beyan edersiniz
  • Bu tür bilgilerin Türkiye’de ve gizlilik yasaları, ikamet ettiğiniz ve/veya vatandaşı olduğunuz ülkelerin gizlilik yasalarıyla aynı veya bunlar kadar kapsamlı olmayabilecek diğer geçerli ülkelerde ve toplanmasına, işlenmesine, tutulmasına ve aktarılmasına izin vermektesiniz ve
  • Bu yasalar uyarınca ortaya çıkabilecek her türlü iddiadan feragat etmektesiniz.  

Toplanan Bilgiler 
Bu Gizlilik Politikasında, kişisel bilgileriniz, tanımlanmanıza izin verebilecek bilgileri veya bilgileri içerir. Hakkınızdaki bu tür kişisel bilgileri aşağıdakiler de dahil olmak üzere farklı kaynaklardan toplayabiliriz:

Bize doğrudan verdiğiniz bilgiler 
Kişisel bilgileri, bunları bize verdiğinizde sizden doğrudan toplayabiliriz, örneğin; çekilişlere veya yarışmalara kaydolduğunuzda, bizden bilgi almak, uygulamaları kullanmak, bir ürün veya hizmet almak, bir anket doldurmak veya bir yorum veya soruşturma yapmak için kaydolduğunuzda. Doğrudan sizden toplayabileceğimiz bilgi türleri şu bilgilerinizi içermektedir: *İsim; *Adres; *E-posta; *Kullanıcı adı; *Telefon numarası; *Kredi kartı veya diğer ödeme bilgileri; *Yaş; *Doğum tarihi; *Cinsiyet; *Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, yayınlar ve Siteye gönderdiğiniz diğer içerikler; veya *Bize gönüllü olarak sağladığınız kişisel bilgiler dahil diğer bilgiler.

Ayrıca, Facebook hesabınız da dahil olmak üzere bir sosyal medya hesabı kullanarak Siteye kayıt olabilir ve giriş yapabilirsiniz. Siteye giriş yapmak için bir sosyal medya hesabı kullandığınızda, Site’deki belirli sosyal özellikleri de kullanabilirsiniz. Facebook ile bir oturum açmak için Facebook, Facebook hesabınızdaki belirli bilgileri Site ile paylaşmak için izninizi isteyecektir. Bu; adınızı, soyadınızı, cinsiyetinizi, profil resminizi, arkadaş listenizi, Facebook profilinize yönelik bir bağlantıyı, beğenilerinizi, sizin ya da arkadaşlarınızın Facebook profillerinin parçası olan diğer verileri içerebilir. Bu bilgiler Facebook tarafından toplanır ve bize Facebook’un gizlilik politikası şartları altında sağlanır. Facebook’tan veya diğer herhangi bir sosyal medya hesabından aldığımız bilgileri, Facebook veya diğer sosyal medya hesabınızdaki gizlilik ayarlarını kullanarak kontrol edebilirsiniz.

Siz Site’yi kullanırken otomatik olarak topladığımız bilgiler 
Siteyi kullanırken, bu Gizlilik Politikasının şartlarına ve Türkiye Bilgi Teknolojileri yasalarına ve bununla ilgili kurallar / düzenlemeler dahil olmak üzere geçerli Türkiye veri koruma yasalarına ve düzenlemelerine tabi olmak üzere, sizle ilgili bilgileri otomatik olarak toplamak için çerezleri ve diğer araçları (web analitik araçları ve piksel etiketleri gibi) kullanmaktayız. Otomatikman toplayabileceğimiz bilgi türleri şu bilgileri içermektedir: *Kullandığınız tarayıcı türü hakkında bilgi; *Görüntülemiş olduğunuz web sayfalarının detayları; *IP adresi; *Tıkladığınız köprüler; *Kullanıcı adınız, profil resminiz, cinsiyetiniz, ağlarınız ve Üçüncü Taraf Siteleri kullanırken paylaşmayı tercih ettiğiniz diğer bilgiler (örneğin, Facebook’ta “Beğen” işlevini veya Google+’ta +1 işlevlerini kullanırken); *Siteye ulaşmadan önce ziyaret ettiğiniz internet siteleri; veya *Sitede herhangi bir ürün satın almayı seçerseniz, satın alma davranışınız hakkında bilgi toplamaktayız.

Başka kaynaklardan aldığımız bilgiler 
Bu bilgilerin paylaşılmasına izin vermişseniz, hakkınızdaki kişisel bilgileri başka kaynaklardan alabiliriz. Bunlar, kamuya açık veri tabanları ve veri toplayıcıları gibi ticari olarak temin edilebilir kaynaklardan gelen bilgileri ve üçüncü şahıslardan gelen bilgileri içerebilir. Size hizmet etme yeteneğimizi arttırmak, içeriğimizi sizin için uyarlamak ve/veya ilgilenebileceğinize inandığımız ürün veya hizmetleri satın almanız için size fırsatlar sunmak amacıyla, Site üzerinden sizinle ilgili topladığımız bilgileri, üçüncü taraflardan alacağımız bu bilgilerle destekleyebiliriz.

Bu tür verileri Site üzerinden topladığımız bilgilerle birleştirirsek, biz aksini belirtmedikçe bu bilgilerin tümü işbu Gizlilik Politikasına tabidir. Bu tür dış kaynaklardan toplayabileceğimiz kişisel bilgi türleri, şu bilgilerinizi içermektedir: *İsim; *Adres; *Yaş; *Alışveriş alışkanlıklarınız; *Hobileriniz ve ilgi alanlarınız gibi yaşam tarzınızla ilgili tercihler ve bilgiler; veya *Kanunun izin verdiği şekilde, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, bloglar ve kayıtlar gibi halka açık bilgiler.
  
Bilgi Kullanımı 
Topladığımız kişisel bilgilerinizi şu amaçlarla kullanabiliriz: *Ürünlerimizi ve Site’deki deneyiminizi geliştirmek. *Sitenin, ürünlerin ve hizmetlerin kullanımını değerlendirmek. *Reklamlarımızın, yarışmalarımızın ve promosyonlarımızın etkisini analiz etmek. *İnternet sitesi deneyiminizi kişiselleştirmek ve aynı zamanda ziyaret ettiğiniz saat, daha önce ziyaret edip etmediğiniz ve hangi sitenin size yönlendirdiği gibi, internet sitesinin etkinliği hakkındaki istatistikleri değerlendirmek *Site’nin kullanımının kolaylaştırmak, Site’yi ve ürünlerimizi ilgi alanlarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre daha iyi uyarlamak. *Sitede gelecekteki aktivitelerinizi ve deneyimlerinizi hızlandırmak. Örneğin, Site kişisel bilgilerinizi verdiğinizi fark edecektir ve aynı bilgileri ikinci kez talep etmeyecektir. *Site’yi görüntülemek için kullandığınız cihaz hakkında, IP adresiniz veya internet tarayıcınızın türü veya kullandığınız işletim sistemi gibi bilgileri toplamak ve Sitenin size en iyi internet deneyimini sunmasını sağlamak için bunları kişisel bilgilerinize bağlamak. *Bize izin vermiş olmanız veya daha önce bizden bir ürün veya hizmet talep etmiş olmanız ve iletişimin bu önceden talep edilen ürün ile ilgili olması durumunda yürürlükteki yasalarla belirlenmiş herhangi bir süre içerisinde ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetlerle ilgili olarak sizinle iletişim kurmak. *Size yarışmalara veya promosyonlara katılma fırsatı sunmak. *Bizden talep ettiğiniz bilgileri, ürünleri veya hizmetleri size sağlamak. *Sorularınıza veya yorumlarınıza cevap vermek. *Başvuruları ve işlemleri işlemek.

Kişisel bir bilgiyi belirli bir amaç için topladığımız durumlarda meşru bir ticari faaliyet nedeniyle veya yasal nedenlerle daha uzun süreyle saklamak zorunda kalmazsak, söz konusu bilgileri bu amacı yerine getirmek için gerekenden daha uzun süre elimizde tutmayacağız. Bilgileri yanlışlıkla veya kötü amaçla gerçekleşebilecek imhalardan korumak için, hizmetlerimizden bilgi silerken kalan kopyaları hemen sunucularımızdan silemeyebileceğimizi veya yedekleme sistemlerimizden bilgileri çıkaramayabileceğimizi unutmayınız.
  
Çerezler 
Çerez, bir siteyi ziyaret ettiğinizde bilgisayarınıza yerleştirilen ve çerezi yayınlayan site tarafından anlaşılabilecek küçük bir dosyadır. Sitemizin nasıl kullanıldığını izlemek ve çevrimiçi deneyiminizi kişiselleştirmek için çerezleri kullanmaktayız. Çerezler virüs değildir ve bu nedenle bilgisayarınız için herhangi bir tehlike oluşturmazlar. Çerezler, bilgisayarınızın tekrar ziyaret ettiğinizde sunucularımızın sizi tanımalarına yardımcı olan bilgisayarınızın sabit diskine aktardığımız alfanümerik tanımlayıcılardır, böylece internet sitemizde gezmeniz kolaylaşır ve ziyaretinizi ideal şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz reklamları ve teklifleri sunmak için kayıt sırasında verdiğiniz bilgileri, Sitemizdeki faaliyetlerinizle birlikte kullanabiliriz.

Çoğu internet tarayıcısı, başlangıçta çerezleri kabul edecek şekilde ayarlanmıştır. Çerezleri engellemek veya cihazınıza çerez gönderilirken uyarı almak üzere ayarları değiştirebilirsiniz. Ancak çerezleri devre dışı bırakırsanız, bu, Site’deki deneyiminizi etkileyebilir.
  
Bilgilerin Paylaşılması 
Genel bir kural olarak, kişisel bilgilerinizi üçüncü şahıslarla paylaşmayız. Ancak, kişisel bilgilerinizi aşağıdakiler gibi güvenilir üçüncü taraflarla paylaşabiliriz: *Reklam kampanyalarımızı ve promosyonlarımızı sunmamıza ve etkilerini analiz etmemize yardımcı olan reklam, pazarlama ve tanıtım ajanslarımız. *Sipariş verdiğiniz bir ürünü teslim eden bir teslimat ya da posta servisi gibi, bir ürünü ya da hizmeti sunmak için gerekli olan üçüncü taraflar. *Bilgileri ifşa etmemizi talep etmek için resmi yasal sürece uyan kanun uygulayıcıları veya devlet makamları. *Bunun için bize onay vermişseniz size ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi göndermek isteyen üçüncü taraflar. * Veri analiz firmaları, müşteri destek uzmanları, e-posta satıcıları, internet barındırma şirketleri ve hizmet şirketleri (örneğin postaları koordine eden şirketler) gibi Şirkete hizmet veren üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları. *Şirketimizde, Türkiye içinde veya dışında bulunabilecek bağlı kuruluşlarımız ve diğer bölümlerimiz.

Ayrıca, kişisel bilgilerinizi yasal nedenlerle açıklamanız gerektiğine inanıyorsak bunları Şirket dışındaki şirketlerle, organizasyonlarla ya da kişilerle de paylaşabiliriz. Şirket, işletmemizin tamamını veya bir kısmını devrettiğimiz bir  kurum (örneğin bir markanın veya teşebbüsün satışı ile bağlantılı olarak) veya işletmemizin tamamının veya bir kısmının başka bir şekilde şirket birleşmesi, konsolidasyonu, kontrol değişikliği, yeniden yapılandırılması veya tasfiyesi ile bağlantılı olarak devrettiğimiz bir kuruluşa verilmesi durumları dışında, kişisel bilgileri satmayacaktır. Site’deyken, üçüncü bir şahıstan bilgi ve/veya pazarlama teklifleri almak için tercihte bulunma veya Facebook veya Twitter gibi sosyal ağ siteleri de dahil olmak üzere üçüncü şahıslarla bilgilerinizin paylaşılmasını kabul etme hakkınız olabilir. Kişisel bilgilerinizin bu üçüncü taraflarla paylaşılmasını kabul ederseniz kişisel bilgileriniz üçüncü taraflara açıklanacaktır ve bu üçüncü tarafların gizlilik politikalarına ve ticari uygulamalarına tabi olacaklardır.
  
Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik 
Site, kullanıcıların yarışmalar, bloglar, videolar ve diğer işlevler için kendi içeriklerini göndermelerini sağlar. Lütfen açıkladığınız bilgilerin kamuya açık olduğunu ve kişisel, finansal veya diğer bilgilerinizi bir uygulamada ifşa etmeye karar verirken dikkatli olmanız gerektiğini unutmayınız. Şirket, bu gibi bilgilerin bu Gizlilik Politikasını, geçerli yasaları veya kişisel gizliliğinizi ve güvenliğinizi ihlal edecek şekilde kullanılmasını önleyemez ve bu tür paylaşımların sonuçlarından sorumlu değildir.
  
Güvenlik Önlemleri 
Sitemiz, kontrolümüz altındaki bilgilerin kaybını, yetkisiz kullanımını, açıklanmasını, imha edilmesini ve değiştirilmesini önlemek için sıkı güvenlik önlemleri almaktadır. Hesap bilgilerinizi değiştirdiğinizde veya bunlara eriştiğinizde güvenli bir sunucu kullanmanızı öneriyoruz. Bilgileriniz elimize geçtikten sonra, bunları izinsiz erişimlere karşı koruyan sıkı güvenlik kurallarına uymaktayız.
Bununla birlikte, hiçbir elektronik veri iletiminin veya bilginin muhafazasının kesinlikle güvenli olduğu garanti edilemez. Lütfen bize ilettiğiniz hiçbir bilginin güvenliğini kesinlikle sağlayamayacağımızı veya garanti edemeyeceğimizi unutmayınız. Şirket, kişisel bilgilerinize izinli erişimi, size ürün veya hizmet sağlamak için bu bilgileri bilmek için meşru bir amacı olan kişilerle ve bu bilgilere erişme yetkisi olan kişilerle sınırlamaktadır.
  
Bilgilerin Aktarılması 
ALCHEM, Ortaklarımız ve kişisel bilgilerinizi bu Gizlilik Politikasına uygun olarak alabilen üçüncü şahıslar ve kişisel bilgilerinizin saklandığı veritabanları Türkiye’de bulunacaktır ve bu Gizlilik Politikasında belirtilen gizlilik beyanlarına Türkiye Cumhuriyeti yasaları altında uymaları zorunlu olacaktır. Verilerin başka bir ülkeye aktarılması durumunda, ilgili ülkedeki kişisel bilgiler için geçerli olabilecek yasal korumalar uygulanacaktır.
  
Tercih/Vazgeçmek 
Genel olarak bizden ve ortaklarımız adına bizden gelen ve çok önemli olmayan iletişimleri (tanıtım, pazarlama ile ilgili) almama imkanını tüm kullanıcılara veriyoruz. Size gönderdiğimiz her doğrudan pazarlama iletişimi, size bu tür iletişimleri almamak için gereken bilgileri ve araçları sağlayacaktır.
  
Gizlilik Haklarınız, Seçiminiz ve Erişiminiz 
Site üzerinden toplanan kişisel bilgilerinizi değiştirmek, doğrulamak, düzeltmek, silmek veya güncellemek istiyorsanız, profil tercihlerinizi düzenleyebilir veya bunlarla ilgili olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Rutin kayıt sistemimize göre, Site üzerinden gönderdiğiniz kişisel bilgileri içeren belirli kayıtları silebiliriz. Bu tür kişisel bilgileri süresiz olarak saklamak için hiçbir sorumluluğumuz yoktur ve bu tür kişisel bilgilerin imhasından kaynaklanan veya bunlarla ilgili her türlü yükümlülüğü reddetmekteyiz.
Bilgilerinizi, hesabınız aktif olduğu veya size hizmet sağlamak için gerektiği sürece saklayacağız. Hesabınızı iptal etmek veya bilgilerinizi size hizmet sağlamak için artık kullanmamamızı istemeniz durumunda, lütfen bununla ilgili olarak bizimle iletişime geçiniz. Bilgilerinizi yasal yükümlülüklerimize uymak, uyuşmazlıkları çözmek ve sözleşmelerimizi uygulamak için gereken şekilde saklayacağız ve kullanacağız.
  
Diğer Siteler 
Site, Şirkete veya herhangi bir bağlı ortaklığına ait olmayan veya bunlar tarafından işletilmeyen Dış Sitelere giden bağlantılar içerebilir. Bunlar, ortak marka veya ortak pazarlama anlaşmalarının bir parçası olarak logolarımızı kullanabilecek reklam verenlerden, sponsorlardan ve/veya ortaklardan gelen bağlantıları içerir. Site’de bağlantısı olan bu Dış Sitelerden veya bunların içeriklerini, ürünlerini, hizmetlerini, gizlilik politikalarını veya uygulamalarını kontrol etmiyoruz, tavsiye etmiyoruz veya desteklemiyoruz ve bunlar için sorumluluk kabul etmiyoruz. Bu diğer Dış Siteler cihazınıza kendi çerezlerini veya diğer izleme cihazlarını gönderebilir; bağımsız olarak veri toplayabilir veya kişisel bilgiler isteyebilir ve kendi yayınlanmış gizlilik politikalarına sahip olabilir veya olmayabilir. Site, sohbet odaları, forumlar, mesaj panoları ve haber grupları sunabilir. Bu alanlarda açıkladığınız bilgilerin kamuya açık olduğunu ve bu Gizlilik Politikasının hükümlerine tabi olmadığını unutmayınız.
  
Değişiklikler ve Politika Güncellemeleri 
Bu Gizlilik Politikasını, önceden haber vermeksizin herhangi bir zamanda değiştirebilir/revize edebiliriz ve her bir değişiklik, revize edilmiş Gizlilik Politikasının Sitede yayınlanması üzerine derhal yürürlüğe girecektir. Kişisel bilgilerinizi, revize Gizlilik Politikasını kabul etmediğiniz sürece, bilgileri bize gönderdiğiniz sırada geçerli olan Gizlilik Politikası ile tutarlı bir şekilde kullanacağız. Gizlilik uygulamalarımızla ilgili en güncel bilgiler için bu sayfayı düzenli aralıklarla gözden geçirmenizi öneririz.
  
Geçerli Hukuk 
Bu Gizlilik Politikası, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olarak yönetilecektir ve yorumlanacaktır. Yargı bölgesi yalnızca İstanbul olacaktır.
  
Bizimle İletişime Geçin 

Gizliliğinizle ilgili sorularınız veya endişeleriniz varsa, lütfen doğrudan bilgi@myepique.com.tr adresinden Şirket ile iletişim kurunuz.

X
Hoşgeldiniz
Epique Online Danışmanına Sorun

Parolayı Sıfırla