Yukarı
fito konsantre

Cilt Serumu, Yüz Serumu, Leke Giderici Serum

Yoğun Onarıcı Bakım Serumu

30 ml

1400 TRY 420 TRY

Cildi sıkılaştırırken derinlemesine yenileyen ve canlandıran onarıcı formüle sahiptir.

- +

Açıklama

• Güçlü içeriklere sahip bu özel yoğun onarıcı bakım serumu, cilt tonunu eşitler, koyu leke görünümünü azaltır.
• İçeriğinde yer alan hyalüronik asitle cildi nemlendirir, transdermal su kaybını önler ve cildin hyalüronik asit rezervini desteklemeye yardımcı olur.
• Karabiber özü, mikro sirkülasyonu arttırır ve serbest radikallerin olası hasarlarına karşı cildi korur.
• İnce çizgi, derin kırışıklık oluşumunun azaltılmasında ve kolajen üretiminin artışının desteklenmesinde etkilidir.
• Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur.
• Paraben ve sülfat içermez.
• Airless (hava geçirmeyen) ambalajdadır.

Temizlenmiş cilde, sabah ve akşamları uygulanması önerilir. Çizgilerin yoğun olduğu bölgelere lokal olarak hafif masaj yapılarak uygulanabilir. Daha etkili bir bakım için üzerine gece ve gündüz kremlerinin uygulanması önerilir.

SIKÇA SORULAN SORULAR
Son dönemlerde yoğun talep gören C Vitamini Serumu yaşlanma karşıtı ve cilt besleme uygulamaları arasında üst sıralarda yer almaktadır. C vitamini serumu yüksek miktarda C vitamini ile zenginleştirilmiş serumlardır. Asidik olmasından kaynaklı olarak uygulama sonrasından itibaren kısa bir süre içerisinde cildi ölü hücrelerinden arındırmaya başlar. Bu esnada cildi derinlemesine besler. Güçlü bir antioksidan olan C vitamini, cilt sağlığını ve bütünlüğünü korur. Uygulandığı cildin kolajen ve elastin salınımını arttırır. Bu sayede sıkılaştırıcı serum olarak da adlandırılmaktadır. Kolajen ve elastin salınımı cildin daha sıkı ve parlak görünmesini sağlar. Kırışıklık giderici özelliğinin olması ile de en iyi anti-aging ürünlerinden biridir.
Cilt serumları çeşitli vitamin ve minerallerin bir araya getirilerek özel olarak oluşturulmuş formülasyonlardır. Cildin belirli bölgelerine uygulanan cilt serumları bölgesel olarak cildi besleme, kırışıklıkların önüne geçme veya oluşan kırışıklıkları azaltmada kullanılmaktadır. Özellikle yetişkin kadın ve erkekler tarafından kullanılan serum çeşitleri başlangıçta yaşlanma karşıtı bakım olarak uygulanmaktadır. Piyasada birçok farklı çeşit cilt serumu yer almaktadır. Cilt tipi, gösterilmesi istenen etki, yaş, cinsiyet kullanılması gereken cilt serum marka ve çeşidini etkileyebilmektedir. En uygun cilt serumunu bulmak için bir uzman görüşü alınabilir. Tercih edilecek olan serum çeşidine göre serum fiyatları çeşitlilik göstermektedir.
Yüz serumu, cildi nemlendirmek, beslemek, kırışık oluşumunu önlemek, cilt sağlığını korumak ve cilde ışıltı katmak gibi farklı amaçlar doğrultusunda kullanılabilir. Genellikle içerisinde A, C, E vitaminleri, hyaluronik asit, resveratrol, ferulic acid ve çeşitli mineraller bulunabilir. Bitkisel ekstrelere özellikle yer verilmektedir. Yüz bakım uygulamaları arasında yüz serumu kullanımı uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Tedavi veya koruma amaçlı kullanılacak olan serumun göstermesi istenilen etkiye göre içeriği değişiklik göstermektedir. Sivilce serumu, leke giderici serum, kırışıklık ve sıkılaştırıcı özellik gösteren serumlar olmak üzere birçok farklı çeşidi bulunmaktadır.
Leke giderici serumlar içerisinde bulunan etken madde içerikleri birbirine göre farklılık gösterebilir. Genellikle C vitamini, hyaluronik asit gibi kolajen sentezini uyaran maddeler kullanılmaktadır. Bu maddeler sayesinde kolajen sentezi desteklenerek cilt renk bütünlüğünün sağlanması ve cildin lekelerinden arındırılması hedeflenir. Düzenli kullanım ile leke giderici serumlar sayesinde cilt lekelerinden kurtulmak mümkündür.
Cildin ana nem deposu hyaluronik asit depolarıdır. Hyaluronik asit içeriği yüksek olan serumlar genellikle nemlendirici serumların ana maddesini oluşturmaktadır. Bazı serumlar içerisinde glutamine de yer verilmektedir. Böylece güçlü bir formülasyon açığa çıkarak ürünün etkisi arttırılır. Nemlendirici serum seçerken cilt tipine uygun olan ürünü seçmek büyük önem taşır. Bundan dolayı nemlendirici serum tercih etmeden önce bir uzman görüşü alınması doğru olacaktır. Nemlendirici serumlar her gün temiz cilde düzenli olarak uygulanmalıdır.
Serumların etki ettiği mekanizmaya veya probleme göre içerikleri değişiklik göstermektedir. Cilt serumları genellikle su veya yağ bazlıdır. Sıklıkla, Hyaluronik asit, C Vitamini, Retinol, E vitamini, A vitamini, Ferulic asit gibi maddeler yanında, bitkisel extrelerden olan, Resveratrol, Beta Glucan ve çeşitli bitki yağları serum içeriklerinde yer alır.
C vitamininden sonra en meşhur vitamin serumu A vitamini serumu oluyor. A vitamini serumu da kolajen üretimini teşvik ederek cildin sıkılaşmasına ve gençleşmesine destekte bulunuyor. A vitaminin asıl farklı cildin yağ dengesini sağlaması konusunda devreye giriyor. Komedon oluşumunun önüne geçerek cildin sivilcelenmesinin önüne geçer. Antibakteriyel özelliği sayesinde cilt sağlığını destekler. Yine kolajen sentezi desteklemesine bağlı olarak cildin renk bütünlüğünün korunmasına ve lekelerinden arındırılmasına katkı sağlar.
Kırışıklık serumu denince akla Hyaluronik asit, C Vitamini, Retinol, E vitamini, A vitamini içerikli serumlar gelmektedir. Ortak noktaları arasında cildi beslemeleri, kolajen sentezini uyarmaları yatan bu maddeler bir kırışıklık serumunun vazgeçilmez ham maddeleri arasında yer almaktadır.
Cildin yaşlanmaya karşı korunmasında en önemli unsur cilt nemidir. Cildi asıl nemlendiren madde ise hyaluronik asittir. Hyaluroronik asitten zengin serumlar cildin ihtiyacı olan tüm nemi alması üzerine tasarlanmışlardır. Bu sayede cildin genç ve parlak bir görünüme sahip olması hedeflenmektedir. Bu tür serumların düzenli kullanımı oldukça önemlidir. Kirlerinden arındırılmış cilt, hyaluronik asit serumları sayesinde derinlemesine nemlendirilebilir ve yaşlanmaya karşı korunabilir.
Özellikle ergenlik döneminin kaçınılmaz sorunlarından olan sivilce problemleri tedavisinde sivilce serumları önemli ürünler arasında yer almaktadır. Cilt yapısı olarak da sivilceli bir cilt tipine sahip olan kişiler içinde sivilce serumları oldukça önemlidir. Bu tür serumların ortak özelliği A vitamininden zengin olmasıdır. Cildin yağ dengesini düzenleyen ve anti bakteriyel özellik gösteren A vitamini ciltte sivilce oluşumun önüne geçerek, sivilce problemlerini ortadan kaldırmada veya şikayeti azaltmada oldukça etkilidir.
Anti-aging uygulamalar arasında ev tipi uygulamalarda yüz sıkılaştırıcı serum kullanımı oldukça yaygındır. Kolajen ve elastin sentezini arttıran; C vitamini, hyaluronik asit, E vitamini gibi ana maddeleri bulunduran yüz sıkılaştırıcı serumlar düzenli kullanıldığından gözle görülür değişimler açığa çıkarmaktadır. Kolajen yüze elastikiyet ve sıkılık kazandıran önemli bir maddedir. Cildin genç ve parlak görünmesini sağlar. Bundan dolayı düzenli yüz sıkılaştırıcı serum kullanımı ile düzenli kolajen sentezi sağlanır. Böylece cilt hep sıkı kalarak zamana karşı meydan okur.
X
Hoşgeldiniz
Epique Online Danışmanına Sorun

Parolayı Sıfırla