Yukarı

Stresli dönemlerde cilt bakımında nelere dikkat etmeliyiz?

Stres günümüzde çok sık telaffuz edilen bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Kısaca bahsetmek gerekirse stres; zorlu ya da rahatsız edici bir durum karşısında kişinin hissettiği duygusal ve fiziksel gerilim halidir. Yaşamımız içindeki sıradan stres olgusu bedenimiz ve cildimiz için oksidatif strese dönüşen zincirleme bir reaksiyondur ve yıkıcı etkilere sahiptir. Stresimizin yoğun olduğu dönemlerde cilt bakımımız için seçtiğimiz ürünlerin içeriklerine daha fazla özen göstermeliyiz. Özellikle bitkilerin kendi yaşamlarını idame ettirmede kullandıkları mucizevi maddelerden yararlanıyor olmak cildimiz için iyi bir tercih olacaktır.

Doğanın bize sunmuş olduğu bu mucizevi içeriklere örnek vermek gerekirse; C Vitamin, E Vitamini, Glutatyon, Biberiye, Meyan Kökü, Niacinamide (B3 Vitamin), Yeşil Kahve Çekirdeği Ekstresi ve daha birçoğudur. Bu tarz bitkisel içeriklerin yer aldığı ürünleri kullanıyor olmak cilt hücrelerinde oluşan serbest radikal hasarlarının etkisizleştirilmesine yardımcı olur.

Her gün düzenli olarak cildimizi temizlemek, günlük çevresel kirlerin ve hücresel atıkların uzaklaştırılmasını sağlamak bu dönemde ki bakımın en önemli etabıdır. Ayrıca gece yatmadan önce temizlediğimiz cildimize antioksidan içerikleri yoğun olan güçlü bir serum kullanmak gece boyu cilt terapisi sağlayacaktır. Bu dönemde atlanmaması gereken diğer bir husus ise; güneş koruyucusu kullanımıdır. Çünkü güneş çevresel bir etmen olarak cildimizde serbest radikal etkisi yaratarak deri yaşlanmasına sebep olur.

Hem iç hem dış etmenlere bağlı olarak oluşacak oksidatif stresin önüne geçmek bu dönemde ekstra önem taşır. Cildimiz için doğru içeriklere sahip ürünler seçmek ve düzenli olarak kullanmak cildimizde kalıcı olarak oluşacak hasarların önlenmesini sağlayacaktır.

Daha sağlıklı bir beden ve cilt için; olabildiğince stresten uzak kalmalı, daha sağlıklı beslenmeli ve cildimiz için ise doğru aktif içeriklerin bulunduğu ürünleri seçmeliyiz.

Post a Comment

Senin için uygun EPIQUE ürünü hangisi?

X
Hoşgeldiniz
Epique Online Danışmanına Sorun

Parolayı Sıfırla